Kolejne przypadki koronawirusa w ostrowieckich szkołach

Kolejne przypadki koronawirusa w ostrowieckich szkołach. W Katolickim Zespole Edukacyjnym zakażenie potwierdzono u nauczyciela, w Liceum Ogólnokształcącym nr I imienia Stanisława Staszica u ucznia.

Placówki, w porozumieniu z sanepidem, wdrożyły już procedury bezpieczeństwa. Dyrektorzy obu szkół o zakażeniach zostali poinformowani w sobotę. – Jedna klasa została poddana kwarantannie razem z rodzicami i domownikami, gdyż stwierdzono zakażenie u jednej nauczycielki. To jest nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i miała zajęcia i kontakt tylko z jedną kasą – mówi Ewelina Gierczak-Dziułka, zastępca dyrektora placówki. Pozostałe klasy uczą się normalnie w trybie stacjonarnym. Uczniowie klasy objętej kwarantanną uczyć będą się w domu do końca tygodnia. Jeżeli u nikogo nie wystąpią niepokojące objawy wrócą do szkoły w następny poniedziałek.
W tym tygodniu zdalnie uczyć się będą również uczniowie jednej z klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica. Tam zakażenie potwierdzono u ucznia, który w szkole nie był od 9 października. – Informację o tym, że uczeń przechodzi zakażenie koronawirusem otrzymałem od mamy ucznia w sobotę. Rodzice i uczniowie tej klasy zostali objęci dozorem epidemiologicznym, który polega tylko na tym, że mają kontrolować swój stan zdrowia i w razie wystąpienia niepokojących objawów informować o tym sanepid – wyjaśnia Dariusz Kaszuba, dyrektor liceum. Podkreśla, że uczeń kwarantanną objęty był do minionej niedzieli, a decyzję o przejściu na naukę zdalną do końca tygodnia podjęli dla większego poczucia bezpieczeństwa w szkole.
W szkołach średnich od dziś nauka prowadzona jest hybrydowo. W placówkach przebywa mniej młodzieży. W I LO naukę stacjonarną mają uczniowie pierwszych i trzecich klas.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia