Spacer krajobrazowy po Rezerwacie Krzemionki

żródło: pixabay.com

W niedzielę, 18 października odbędzie się spacer krajobrazowy po Rezerwacie Krzemionki. Impreza nawiązuje do europejskich obchodów Dnia Krajobrazu, który przypada 20 października.

W tym roku motywem przewodnim są drzewa, więc wybór rezerwatu i jego otoczenia nie jest przypadkowy – mówi Tomasz Kotarski z muzeum. Dodaje, że spacer ma bardzo poetycki tytuł  „Drzewo, zagajnik, las – krajobraz wokół nas”. Wbrew powszechnej opinii w krajobrazie nie chodzi tylko o to, żeby patrzeć ale żeby widzieć. A żeby widzieć, trzeba wiedzieć na co się patrzy. Krajobraz jako taki składa się z bardzo wielu elementów i drzewo potrafi być każdym z nich. Potrafi być dominantą, potrafi być tłem, może stworzyć ściany czy okna i wszystkie te elementy będą wyjaśniane w trakcie tego spaceru.

Spacer rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa około półtorej godziny. Jak podkreśla Tomasz Kotarski, trasa pod względem terenowym nie będzie zbyt wymagająca i podmokła. Będzie ona przebiegała m.in. przez dolinę sudolską i polanę Czachowskiego.

Szczegóły dotyczące zapisów na spacer znajdziemy na stronie internetowej rezerwatu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia