Pierwsza restauracja w Ostrowcu z wegańskim menu

Restauracja Primo na os. Ogrody jako pierwszy lokal w Ostrowcu postanowiła wprowadzić wegańskie, czyli w 100 procentach roślinne menu.
Paweł Kaczmarczyk, właściciel restauracji ten odważny krok tłumaczy faktem, że na całym świecie zmniejsza się spożycie mięsa i gastronomia musi zdecydowanie reagować na taki trend.
– Według artykułów, które w ostatnim czasie czytałem, w Polsce już 12% osób deklaruje, że nie je mięsa lub znacznie ograniczyło jego spożycie. W Niemczech to już nawet 30% społeczeństwa. Nawet nasi klienci często dopytywali o tego typu dania – wyjaśnia.
Receptury dań są wynikiem własnych eksperymentów kulinarnych zespołu oraz współpracy z kucharzem Maciejem Pasternakiem, założycielem popularnej restauracji Radość w Rzeszowie.
– Inspirowaliśmy się kuchniami całego świata – podkreśla Paweł Kaczmarczyk i dodaje, że wegańskie menu będzie wprowadzone na stałe.
– Oczywiście będzie podlegało sezonowym modyfikacjom, tak jak dzieje się to z naszym standardowym menu. Na pewno będzie ewoluowało, będziemy słuchać naszych gości, ich sugestii, uwag – zapowiada.
A w samej karcie dań, która od jutra (15 października) będzie dostępna w mediach społecznościowych i restauracji znajdziemy między innymi wegańskie burgery, pizze, zupy, a także… roślinny tatar.

/bart/

Ważne wydarzenia