Odcinek Siennieńskiej zamknięty dla ruchu jednak od 28 września

Dopiero 28 września zostanie zamknięty dla ruchu odcinek Siennieńskiej między ulicami Okólną i Głogowskiego, choć pierwsze prace mają ruszyć już 24 września. Rozpocznie się wtedy demontaż chodnika i krawężników.

Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych mówi, że prace miały wystartować wcześniej, ale przeciągnęło się w czasie planowanie organizacji ruchu.
– Zależało nam, aby do minimum ograniczyć utrudnienia dla kierowców – wyjaśnia i dodaje, że remont będzie realizowany w dwóch częściach.
– Najpierw główne prace będą prowadzone na połowie tego odcinka, czyli od ulicy Głogowskiego do wjazdu na parking do kamienic. Później zrealizujemy drugą połowę drogi – wyjaśnia.
Dodajmy, że dotarcie do zlokalizowanych tam sklepów będzie cały czas możliwe. Piesi na czas remontu będą mogli się poruszać jedną stroną chodnika. Wykonawca planuje, że te prace powinny potrwać do końca roku. Tymczasem prace na odcinku od ulicy Głogowskiego do Polnej już się zakończyły. Położona została tam nowa nawierzchnia, zrobione zostały chodniki i oświetlenie.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia