Chaos na remontowanym rondzie. Po naszej interwencji policja poprawia oznakowanie

Znaki, które zostały postawione na czas remontu Ronda Republiki Ostrowiec wprowadzają w błąd, powodują chaos i zagrożenie – informują dziś Radio Ostrowiec zaprzyjaźnieni kierowcy.
– Może dojść do wypadku, bo po zmianie organizacji ruchu nie wiadomo kto tam ma pierwszeństwo. Znaki wykluczają się – mówi jeden z naszych słuchaczy.
Uwagi kierowców podzielili powiadomieni przez nas funkcjonariusze ruchu drogowego. Oznakowanie zostało niezwłocznie poprawione – zapewnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.
– Przy wjeździe na rondo obowiązywał znak pionowy A-7, który nakazywał ustąpienia pierwszeństwa. Z powodu remontu zostało wprowadzone tymczasowe oznakowanie i dotychczasowe znaki zostaną zasłonięte na czas przebudowy. Prosimy kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowych znaków – mówi.
Ewelina Wrzesień przypomina też, że kierowców obowiązują żółte oznaczenia poziome i są one nadrzędne w stosunku do białych.
Przypomnijmy, że remont drogi krajowej nr 9, który obejmuje ulicę Sandomierską i Rondo Republiki Ostrowieckiej ma potrwać do 2 października. Organizacja ruchu będzie zmieniana w zależności od postępów prac.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia