W połowie września remontowana Siennieńska zostanie zamknięta. Wcześniej ruch wahadłowy

Remontowana ulica Siennieńska w centrum miasta jest obecnie przejezdna, a wykonawca, MPRD szykuje się do rozpoczęcia trzeciego, ostatniego etapu prac od skrzyżowania z ulicą Głogowskiego do ulicy Okólnej.

Kierowcy, piesi, właściciele zlokalizowanych tam sklepów, a zwłaszcza mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Te najbardziej uciążliwe rozpoczną się 17 września, gdy wprowadzony zostanie całkowity zakaz wjazdu. – Będziemy poprawiać kanał deszczowy i wówczas przejazd tą drogą będzie niemożliwy. Od strony ulicy Okólnej będziemy tylko przepuszczać pojazdy kierowców, którzy tam zamieszkują, ale też nie w każdej chwili. Będziemy się starali na koniec dnia umożliwić dotarcie mieszkańcom do posesji. Utrudnienia w takiej postaci potrwają do końca remontu, czyli do końca września lub początku października – mówi Krzysztof Kowalski, prezes MPRD, z góry przepraszając za utrudnienia. Wyjaśnia, że dotarcie do zlokalizowanych tam sklepów będzie cały czas zapewnione. Piesi przez cały czas remontu będą mogli się poruszać jedną stroną chodnika.
A już w tym tygodniu (wtorek lub środa), do czasu zamknięcia ulicy 17 września, wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy.
Dodajmy, że na całym odcinku ulicy Siennieńskiej od Ostrowieckiego Browaru Kultury do ulicy Okólnej wymienione zostały już oprawy ulicznych latarni na energooszczędne ledowe.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia