Dobry Start: 1,5 miliona złotych trafiło już do ostrowieckich rodzin

żródło: pixabay.com

Do ostrowieckiego MOPS-u wpłynęło ponad 4300 wniosków o świadczenie 'Dobry start”, z czego większość – bo prawie 3600 – drogą elektroniczną. Do rodzin w Ostrowcu trafiło już ponad 1,5 miliona złotych na wyprawkę dla ponad 5 tys. dzieci.

– Wszystkie dotychczasowe wnioski zostały już rozpatrzone. Wypłaty mamy regularnie, co tydzień w czwartek, więc pracownicy na bieżąco realizują wypłaty – informuje Justyna Gawlik, zastępca kierownika Działu Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych w ostrowieckim MOPS-ie. Dodaje, że wnioski można złożyć elektronicznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu emp@tia bądź w wersji papierowej. Papierowe druki znajdują się w punkcie informacji znajdującym się na parterze budynku. Pracownicy pomagają w wypełnieniu wniosków. Dokumenty należy potem wrzucić do specjalnie przygotowanych skrzynek. – Zachęcamy jednak, aby wnioski wysyłać elektronicznie. Zdecydowanie ułatwia nam to pracę. Myślę, że w Ostrowcu taka forma się sprawdza, bo w tym roku w związku z sytuacja epidemiczną większość wniosków spłynęła elektronicznie, dlatego muszę pochwalić naszych mieszkańców – mówi Justyna Gawlik i dodaje, że osoby uprawnione, które nie złożyły jeszcze wniosku mogą to zrobić do końca listopada tego roku.

Przypomnijmy, że świadczenie 'Dobry start’ przysługuje raz w roku na dziecko uczące się do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Programem nie są objęte dzieci w zerówce.

W Ostrowcu uprawnionych do wypłaty świadczenia jest ponad 6200 uczniów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia