Uczniowie z THM-u będą uczyć się w lepszych warunkach

Jeszcze w tym roku odnowiony zostanie szkolny korytarz w Zespole Szkół nr 3 czyli dawnym THM-ie. Wymienione zostaną drzwi na parterze budynku oraz odmalowane zostaną ściany w holu. Środki na ten cel w wysokości 65 tys. złotych przekazała gmina Ostrowiec.

– THM to najlepsza placówka techniczna w naszym województwie i regionie. Jej uczniowie osiągają dobre wyniki z egzaminów oraz olimpiad, a sama placówka wymaga wsparcia. Jak wiemy, powiat ma trudną sytuację finansową i trudno mu wygospodarować dodatkowe środki – podkreślał na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński. Uczestniczyli w niej ze strony Starostwa Powiatowego, któremu podlega szkoła Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji i Robert Pasternak, naczelnik wydziału informatyki.

– Jest to szkoła, którą należy promować i rozsławiać. Stąd wsparcie miasta w podziękowaniu za pracę wszystkich pedagogów i nauczycieli. Okazana pomoc to nie jest nasz obowiązek, to nasz gest solidarności i gest takiej woli wsparcia. Pokazania, że warto być najlepszym, że warto dążyć do tej doskonałości żeby być wyjątkowym – mówił Jarosław Górczyński.

Szkoła otrzymała również od miasta sprzęt do ochrony sieci internetowej. – My w mieście nie korzystamy już z tych urządzeń, więc z przyjemnością możemy na cele szkoleniowe takie „fortigate” przekazać – dodawał prezydent Górczyński.

Dyrektor Tomasz Łodej mówił, że takie wsparcie to dla nich powód do radości. Dodawał, że potrzeby szkoły są duże zarówno w kwestiach remontowych jak i wyposażenia. – To taka pierwsza jaskółka. Mam nadzieje, że to wsparcie pójdzie dalej i będzie kontynuowane. Cieszę się niezmiernie, bo potrzeby są ogromne. To jest duża szkoła z bardzo dużą ilością uczniów a sprzęt, którym dysponujemy musi być ciągle wymieniany ze względu na zużycie i jego możliwości techniczne. Musimy być na bieżąco z najnowszymi elementami i musimy to wszystko wymieniać sukcesywnie. Cieszę się również, że odnowimy hol na parterze budynku, bo nie jesteśmy szkołą, która wygląda wzorcowo.

Remont ma zostać przeprowadzony do końca tego roku. A naukę w Zespole Szkół nr 3 od września rozpocznie 700 uczniów.
/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia