ZUS wydał już 805 tys. bonów turystycznych na 690 mln zł

żródło: pixabay.com

Od sierpnia Polacy mogą korzystać z tzw. bonu turystycznego. Mimo, że funkcjonuje on dopiero od miesiąca to cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym krótkim czasie w samym województwie świętokrzyskim na platformie PUE ZUS zarejestrowało się dotychczas ponad 118 tysięcy rodziców i opiekunów, którzy pobierają świadczenie 500 plus. Ponad 18 tys. z nich już skorzystało z dofinansowania do wypoczynku dziecka.

– Bon Turystyczny jest ogromnym wsparciem zarówno dla rodzin jak i podmiotów turystycznych – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS. Podkreśla, że pomimo kończących się wakacji, rodzice i opiekunowie nie muszą się spieszyć, bo czas na realizację tego bonu jest długi. – Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze – przypomina rzecznik Szkalej.

Z najnowszych danych wynika, że łączna kwota wypłaconych dotąd bonów wynosi ponad 690 mln zł. Beneficjenci łącznie wydali już kwotę ok. 142 mln złotych. Polacy mogą wybierać spośród niespełna 16,5 tysiąca podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które świadczą swoje usługi w ramach bonu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia