Dziś ostatnia tego lata taneczna impreza w Amfiteatrze

LukSpycam

Dziś w amfiteatrze w Parku Miejskim odbędzie się ostatnia z wakacyjnych imprez tanecznych. Na finał zagra DJ Trey Winter oraz zespoły Champion oraz Randewu.

Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury mówi, że na każdym kolejnym koncercie była większa frekwencja. Jednak ze względów na epidemię koronawirusa i tak w imprezie nie mogło wziąć udziału więcej niż 300 osób. – Tydzień wcześniej było ponad 200 osób i mieliśmy też wtedy kontrole sanepidu. Zostaliśmy pochwaleni za działania. Do amfiteatru możemy wpuścić maksymalnie 300 osób i pilnujemy tego.  Za pomocą taśmy wyznaczone są miejsca do siedzenia, co drugi rząd i co drugie krzesło są wyłączone – mówi dyrektor MCK i dodaje, że bardzo zależało im na tym, by mieszkańcy miasta bezpiecznie się bawili. Dodaje, że Ostrowczanie bardzo odpowiedzialnie zachowywali się na tych koncertach, zachowując między sobą dystans i wypełniając karty uczestnika.
Dyrektor Kowalczyk zapowiada, że szykują już jesienne wydarzenia kulturalne, a wśród nich koncerty jazzowe w Ostrowieckim Browarze Kultury. – Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja pandemiczna w Polsce. Jeżeli się nie zmieni to na pewno będziemy organizować koncerty kameralne. Gdyby jednak sytuacja się poprawiła to może uda się nam organizować wydarzenia masowe. Rozważamy wówczas wykorzystanie hali MOSiR, gdzie łatwiej zachować procedury epidemiczne – zapowiada dyrektor MCK-u.
A dzisiejsza dyskoteka w amfiteatrze zaczyna się o godz. 18 i potrwa do 21.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia