Ulica Głogowskiego do zamknięcia. Ale remont ma zakończyć się przed terminem

Drogowcy liczą, że inwestycja obejmująca remont ulicy Siennieńskiej od Browaru do skrzyżowania z ulicą Okólną, przebudowę części ulicy Okólnej do połączenia ze Starokunowską oraz ulicę Głogowskiego uda się zakończyć szybciej niż planowano.Wcześniej kierowców czekają duże utrudnienia.

Zgodnie z harmonogramem inwestycja powinna być gotowa w przyszłym roku. – Przewidywany termin zakończenia to jest marzec przyszłego roku, a tak realnie to chcielibyśmy go jeszcze skończyć w tym roku tak żeby nie przeciągać remontu przez zimę – mówi Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu.
Ułożony jest już chodnik i nawierzchnia ulicy na odcinku od Browaru do skrzyżowania z ulicą Głogowskiego. Jeszcze około tygodnia zajmą prace wykończeniowe. Później ostatni odcinek Siennieńskiej od Głogowskiego do Okólnej będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. – Tam będą trochę większe utrudnienia dla mieszkańców, bo będziemy zmuszeni do całkowitego zamknięcia tego odcinka. Musimy przebudować kanał deszczowy, a jest tam na tyle wąsko, że nie da się zastosować połówkowego zamykania tej ulicy – tłumaczy prezes Kowalski.
Dodaje, że mieszkańcy mimo to będą mogli dojechać do swoich posesji. – W momencie, gdy będziemy remontować pierwszy odcinek, zaczynając od Głogowskiego w kierunku Okólnej wówczas dojazd będzie możliwy od Okólnej. A gdy przeniesiemy się na ten drugi, dolny odcinek dojazd będzie możliwy od ulicy Głogowskiego, czy też z Rynku w dół – tłumaczy prezes MPRD. I dodaje, że pracują jeszcze nad organizacją ruchu tak, by zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Mimo to, muszą się oni przygotować, że ten etap remontu potrwa do 3 miesięcy.
Jak mówił na antenie Radia Ostrowiec prezydent Jarosław Górczyński, w tym roku miasto w planach ma remont łącznie 14 ulic. Na przyszły rok planują kolejnych 12-ście. Jedną z największych tegorocznych inwestycji drogowych jest budowa łącznika między ulicami Furmańską a Chrzanowskiego. Jej koszt wynosi 18 milionów złotych. – Mam świadomość, że remonty ulic to duże utrudnienie dla mieszkańców, ale bardzo proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Staramy się te remonty przeprowadzać jak najsprawniej, a po ich zakończeniu jazda po mieście będzie dużo wygodniejsza i bezpieczniejsza – podkreślał prezydent miasta.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia