W podróż w czasie zabierze muzeum na Krzemionkach

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza w najbliższą sobotę 22 sierpnia do udziału w Krzemionkowskiej Odysei Historycznej.

Wydarzenie, które organizują na terenie neolitycznej osady ma być podróżą w czasie. – Chcemy pokazać, jak żyli mieszkańcy doliny rzeki Kamiennej od epoki kamienia po okres wpływów rzymskich – mówi Kinga Niekurzak z Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. W podróż uczestników zabiorą grupy rekonstrukcyjne. – Przygotowaliśmy pokazy garncarstwa i obróbki krzemienia z okresu neolitu, pokażemy w jaki sposób rozniecano ogień w tamtych czasach. Poprowadzone zostaną warsztaty ceramiczne z wypałem takich naczyń w ognisku zagłębionym. Będzie można zobaczyć jak uzyskiwano żelazo w piecu dymarskim oraz spotkać przedstawicieli czasów rzymskich. Planujemy także prezentację technik tkackich – zapowiada Kinga Niekurzak.
Wydarzenie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych, nie trzeba się zapisywać, ani rezerwować miejsc. Bilety w cenie 14 złotych od osoby będą dostępne w kasie muzeum. A odbędzie się w godzinach od 13 do 18 w najbliższą sobotę.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia