Miasto od września finansować będzie zajęcia dodatkowe dla uczniów

źródło zdjęcia: pixabay

– Nie oszczędzamy na oświacie, od kilku lat mocno inwestujemy nie tylko w infrastrukturę szkolną, ale także w samą edukację – mówi prezydent Jarosław Górczyński.


W tym roku budżet oświaty w Ostrowcu wynosi 78 milionów złotych. 38 milionów to subwencja z budżetu państwa. Pozostałe 40 milionów miasto dokłada z własnego budżetu.
Część z tych środków pozwala na organizację bezpłatnych dla uczniów zajęć dodatkowych.
Od września ponownie uczniowie wszystkich szkół będą mogli skorzystać z zajęć sportowych. Odbywać się będą w piątki po południu i w soboty rano.
– Zależy nam żeby tę naszą młodzież wyciągnąć z domów, sprzed komputerów mimo pandemii i zachęcić do aktywności, do rekreacji – podkreśla prezydent Górczyński.
Miasto kontynuować będzie także dodatkowe bezpłatne zajęcia z matematyki i logiki. – Mam świadomość jak bardzo ważna jest matematyka, jak wiele drzwi otworzy w przyszłości naszym najmłodszym. To zajęcia dodatkowe i bezpłatne, ale dla chętnych. Mam nadzieję, że dzieci i młodzież będą chciały z nich korzystać – mówi prezydent miasta.
Ostrowieccy uczniowie na egzaminie ósmoklasisty osiągnęli bardzo dobre wyniki z języka angielskiego. Wyróżniają się tym na tle całego województwa świętokrzyskiego. To konsekwencja prowadzonych od kilku lat dodatkowych zajęć z języka angielskiego. Stąd – jak podkreśla prezydent miasta – w nadchodzącym roku szkolnym będą je dalej finansować.
Z kolei dla humanistów przygotowano dodatkowe zajęcia z plastyki i historii sztuki. Wszystkie te lekcje rozpoczną się wraz z rokiem szkolnym.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia