2,5 tysiąca wniosków o 300+ złożonych w Ostrowcu

żródło: pixabay.com

Ponad 2 i pół tysiąca wniosków o wypłatę pieniędzy na wyprawkę szkolną w ramach świadczenia 'Dobry start’ wpłynęło od 1 lipca drogą elektroniczną do ostrowieckiego MOPS-u. Ze wsparcia skorzystało ponad 3 tysiące dzieci, a uprawnionych jest dwa razy tyle.

– Wypłaciliśmy już 925 tysięcy 350 złotych. Realizacja wypłat odbywa się cyklicznie. Dotychczas zrealizowaliśmy trzy wypłaty na „Dobry strat”, które odbywały się co czwartek – mówi Justyna Kutera, z działu świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu.

Przypomnijmy, że jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje dzieciom uczącym się do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci z niepełnosprawnościami otrzymują świadczenie do 24 roku życia. Świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych. W Ostrowcu ze wsparcia skorzysta ponad 6 200 uczniów.

Od 1 sierpnia wnioski będzie też można składać w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Dokumenty można składać do końca listopada.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia