Mieszkańcy Glinki wciąż czekają na drogę asfaltową

Zdjęcie wykonano w czerwcu 2020

Glinka to jedyna droga w w gminie Ćmielów, która nie ma dostępu do drogi asfaltowej. Mieszkańcy już w ubiegłym roku zgłosili się do Radia Ostrowiec z interwencją w tej sprawie.


Przypomnijmy, że jadąc drogą od strony Jastkowa, jest asfalt, potem ponad pół kilometra droga wysypana jest szlaką, a dalej znów przechodzi w asfaltową. Przejazd nią, szczególnie po ulewnych deszczach jest utrudniony, a to droga, którą szkolny autobus dowozi dzieci do szkoły.
W październiku ubiegłego roku burmistrz Joanna Suska zapewniała, że finalizują procedury, które pozwolą na pozyskanie środków zewnętrznych i remont tego odcinka. Teraz okazuje się, że zdecydowanie się wydłużyły.
– Obecnie dokumentacje sporządza geodeta. Musiała nastąpić zmiana klasyfikacji gruntów pod inwestycję z rolnych na drogowe, co jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Potem wykonana zostanie mapa do celów projektowych oraz projekt przebudowy odcinka – tłumaczy.
Burmistrz Suska zapewnia, że zmodernizowanie tej drogi to wciąż jeden z jej priorytetów i nie zamierza z niego zrezygnować.
– Działań, które podejmuje w związku z inwestycją nie widać na zewnątrz, jak chociażby obszerne zbieranie dokumentacji, której wcześniej po prostu nie było. Nie był uregulowany stan prawny drogi, nie była ona własnością gminy – wyjaśnia.
Joanna Suska dodaje, że droga została zgłoszona do sfinansowania w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych – ale jak poinformowała – w tym roku nie będzie on realizowany. Podkreśla, że w związku z tym remont drogi odbędzie się w przyszłym roku.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia