Po weselu w Starachowicach 20 osób w powiecie ostrowieckim zakażonych koronawirusem

źródło zdjęcia: Pixabay

20 osób zakażonych koronawirusem w powiecie ostrowieckim, po weselu, które odbyło się na początku lipca w Starachowicach. Pierwsze wymazy od osób z kręgu weselników sanepid zaczął pobierać w piątek.

– W tej chwili prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne. Wymazy dziś i w środę łącznie pobierzemy od około 170 osób z powiatu ostrowieckiego – mówi Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim i dodaje, że trzy zakłady zostały wytypowane do badań przesiewowych.
Wioletta Adamczyk-Nowak podkreśla, że z tych trzech zakładów pracy przebadani zostaną wszyscy pracownicy – nie tylko uczestnicy wesela. Próbki pobierane będą do środy włącznie.
Jednym z tych zakładów jest ostrowiecki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że zakażony jest także jeden z pracowników Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Janiku. Badani są także wszyscy pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ swoją siedzibę mają w tym samym budynku, co ZUO Janik. Nie wszyscy pracownicy jednak poddani są kwarantannie, jedynie osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi. Wymazy do badań pobierają żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. Miasto zgodziło się udostępnić salę konferencyjną w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
– Głównie chodzi o to, że ta sala ma osobne wejście i wyjście – tłumaczy wiceprezydent Piotr Dasios.
Warto dodać, że obecnie w powiecie ostrowieckim łącznie na kwarantannie przebywa 227 osób.

/pcr/

Żołnierze WOT pomagają przy pobieraniu wymazów.

Ważne wydarzenia