Koronawirus w ostrowieckim oddziale ZUS

Ostrowiecki inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ogranicza obsługę klienta. Paweł Szkalej, rzecznik kieleckiego oddziału ZUS informuje, że u jednego z pracowników, który przebywał na kwarantannie wykryto zakażenie koronawirusem.

– W ostrowieckim Inspektoracie ZUS od poniedziałku 20 lipca przyjmowanie klientów odbywać się będzie z wyłączeniem strefy bezpośredniej obsługi. Przyjmowanie dokumentów i wniosków możliwe będzie, jak we wcześniejszym okresie, poprzez składanie ich do specjalnie przygotowanych skrzynek podawczych. Złożone dokumenty zostaną zarejestrowane i przekazane do odpowiednich wydziałów. W przypadku konieczności otrzymania od ZUS np. zaświadczenia zostanie ono wysłane pocztą – wyjaśnia.
ZUS zachęca swoich klientów do kontaktu elektronicznego poprzez portal PUE ZUS, lub telefonicznego pod numerem telefonu 41 263 37 13.
W przypadku konieczności bezpośredniej obsługi klienci proszeni są o kontakt z dowolną jednostką ZUS. Najbliższe inspektoraty znajdują się w Opatowie i Starachowicach. Nie wiadomo jeszcze jak długo bezpośrednia obsługa interesantów będzie wstrzymana.
Warto dodać, że wymazy pobrano łącznie od 5 pracowników ostrowieckiego ZUSu, wciąż nie ma wyników 4 pozostałych osób.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia