Ostatnie miejsca w klasie dwujęzycznej w Szewnie

żródło: pixabay.com

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej w Szewnie, podobnie jak w roku ubiegłym, cieszy się dużą popularnością. Zostało bowiem tylko jedno wolne miejsce.

– w rym roku zmieniliśmy trochę regulamin. Zakładaliśmy, że do klasy będzie uczęszczało maksymalnie 16 uczniów, bo to jest najbardziej optymalna liczba do nauki języka. W związku z dużym zainteresowaniem tą klasą, mimo pandemii, zwiększyliśmy liczbę miejsc o dwa. Aktualnie mamy zapisanych 17 uczniów – mówi Małgorzata Turczyńska, dyrektor placówki.

Przypomnijmy, że edukacja w klasie dwujęzycznej jest ściśle powiązana z nauczaniem w języku polskim i angielskim takich przedmiotów jak matematyka, biologia czy muzyka. Uczniowie mają tygodniowo o dwie godziny więcej języka angielskiego, czyli łącznie pięć lekcji.

Warunkiem zakwalifikowania się do klasy dwujęzycznej jest udział w rekrutacji i przystąpienie kandydata do sprawdzianu znajomości z języka angielskiego. – Ma on formę pisemną i ustną. Aby kandydat mógł się uczęszczać do klasy musi uzyskać minimum 50 procent z obu form egzaminu kompetencji  – tłumaczy dyrektor Turczyńska i zachęca do udziału w rekrutacji także osoby spoza gminy Bodzechów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia