Szef ludowców w powiecie komentuje wyniki badania exit poll

W studiu wyborczym radia Ostrowiec politycy na gorąco komentowali wyniki sondażowe exit poll. Arkadiusz Bąk, szef ludowców w powiecie ostrowieckim ocenił wystąpienia obu kandydatów. Jak stwierdził, żadne z nich nie było porywające.

– Wygrana, powiem szczerze, żeby być obiektywnym po obu stronach, że tak nie do końca udało się wykrzesać tą wiarę, bo jak się tak z drugiej pozycji atakuje, to jest trochę trudniej. Natomiast trzeba zwrócić uwagę na to, co powiedział Andrzej Duda. Dla mnie polityk, umówmy się, że jeszcze prezydent naszego kraju jest politykiem poważnym. Taki polityk nie robi takich rzeczy, że przed podaniem ostatecznych wyników, w momencie kiedy wynik jest nierozstrzygnięty i wszyscy mówią, że nie da się jeszcze ustalić wyników, poważny polityk nie dziękuje za to że wygrał, nie oświadcza tego – mówił.

Lider ludowców odniósł się także do samej kampanii, zaangażowania w nią ogromnych środków nie tylko komitetu wyborczego, ale całego aparatu państwa, rządu oraz telewizji państwowej, która w programach informacyjnych emitowała wręcz spoty wyborcze Andrzeja Dudy.
– W stosunku do sił i środków włożonych w to żeby Andrzej Duda wygrał jego wynik jest po prostu słaby – mówił Arkadiusz Bąk. – To jest klęska obozu rządzącego. Oni już wiedzą, że zmierzch nadchodzi. Obojętnie jaki będzie wynik, czy mamy powtórkę z 95. To już jest zmierzch tej władzy.
Jego zdaniem, Andrzej Duda w czasie swojej kadencji nie sprostał wyzwaniu, jakim jest bycie prezydentem kraju. – Bardzo bym chciał, żeby mu raz w życiu urosła osobista duma i szacunek, poczucie godności – swoje i innych osób. Chciałby żeby mu urosła świadomość tego jaką funkcje pełnił przez ostatnie 5 lat, żeby mu wreszcie urosła świadomość, że nie jest podwykonawcą.

Przypomnijmy, że obecnie Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. Otrzymał 51,2 dziesiąte procent głosów, Rafał Trzaskowski – prawie 48,8 dziesiątych procent.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia