PUP wypłacił już ponad 30 mln złotych w ramach tarczy antykryzysowej

żródło: pixabay.com

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu wypłacił już ponad 30 milionów złotych na wsparcie lokalnych biznesów dotkniętych kryzysem z powodu epidemii.

– 30 milionów 78 tysięcy złotych – tyle wypłaciliśmy naszym przedsiębiorcom. Skorzystało ponad 5 tysięcy podmiotów, a efektywność tego wsparcia porównując liczbę wniosków złożonych i wypłaconych jest na poziomie ponad 90 procent – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor ostrowieckiego urzędu. największego wsparcia, bo 4 tysiącom podmiotów PUP udzielił dotychczas na pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności. Łącznie to kwota niemal 19-stu milionów 780 tysięcy zł. Wnioski o tę formę wsparcia wciąż można składać.

Z kolei wnioski o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej złożyło ponad 960 przedsiębiorców będących osobami fizycznymi i niezatrudniającymi pracowników. Z pomocy skorzystało 87 procent z nich na kwotę 3 mln 83 tys złotych.

Dzięki środkom pochodzącym z pakietu antykryzysowego udało się ochronić 4751 miejsc pracy. Ze wsparcia skorzystało prawie 400 mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Łącznie na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń dla pracowników z powiatu ostrowieckiego przekazano ponad 9 i pół miliona złotych.

Jeśli chodzi o organizacje pozarządowe, to z dofinansowań z urzędu pracy skorzystały 4 instytucje, zachowując 33 stanowiska pracy na łączną kwotę prawie 124 tys. zł. – Wszystkie wnioski są realizowane na bieżąco i w dalszym ciągu można starać się o pożyczkę i dofinansowanie do wynagrodzeń – informuje dyrektor Stafijowska.

A szczegółowe informacje znajdziemy na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia