Na osiedlu Patronackim powstają nowe miejsca parkingowe

Na osiedlu Patronackim w okolicach bloków 21, 22, 23 i 25 powstają nowe miejsca parkingowe. Jak informuje Jerzy Kuźnia, z-ca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Krzemionki o nowe miejsca postojowe wnioskowali zarówno mieszkańcy wspomnianych bloków, jak i przedstawiciele Rady Osiedla 'Złotej jesieni’.

Do dyspozycji mieszkańców będą cztery nowe miejsca, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. – Będą one wykonane z pełnej kostki brukowej niefazowanej. Miejsca zwykłe będą natomiast wykonane z ażurowych płyt – mówi Jerzy Kuźnia, podkreślając, że znają problem brakujących miejsc parkingowych na osiedlu Patronackim. – W tym rejonie nie mamy terenów, na których można urządzać kolejne takie miejsca. Musiałoby się to odbyć kosztem zminimalizowania terenów zielonych ewentualnie zbliżania się na bliską odległość do okien mieszkańców. Tego nie chcemy – wyjaśnia z-ca prezesa spółdzielni.

W ramach tej inwestycji zmieniona zostanie także nawierzchnia miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej wzdłuż bloków 13-17. Chodzi o miejsce, o które walczyli mieszkańcy tego osiedla dla swojego sąsiada – pana Tadeusza, poruszającego się na wózku. Przypomnijmy, że w tej sprawie złożona została petycja do władz spółdzielni.

Ale to nie ostatnie miejsca parkingowe jakie pojawią na terenie podległym spółdzielni. Prezes Kuźnia zapowiada, że około 7 miejsc powstanie w okolicy budynków mieszkalnych przy ulicy Radwana 12 – 14.
– To będzie w okolicy południowego szczytu bloku nr 12. Wraz z budową parkingu pojawi się plac manewrowy, który będzie jednocześnie wykorzystywany do odbioru odpadów segregowanych – dodaje.

Utworzenie nowych miejsc postojowych będzie kosztowało spółdzielnię blisko 60 tysięcy złotych. Środki pochodzą ze zgromadzonych na rachunku funduszu remontowego pieniędzy. – Mieszkańcy nie będą mieli z tego powodu podnoszonych żadnych opłat – uspokaja Jerzy Kuźnia.

/paw/

Ważne wydarzenia