Zbigniew Duda szefem kieleckiej elektrociepłowni

Zbigniew Duda, działacz Prawa i Sprawiedliwości, były starosta ostrowiecki i także już były dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach został powołany na stanowisko dyrektora PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach.

Na tym stanowisku zastąpił Dariusza Kozaka, również działacza PiS, który – jak nieoficjalnie podaje kielecka Gazeta Wyborcza – mógł mieć merytoryczne zarzuty co do swojej pracy.
Zbigniew Duda dyrektorem WORD w Kielcach był od końca września 2019 roku.
– Cieszę się, że zostałem powołany na to stanowisko, ponieważ z tą branżą byłem związany 27 lat, zanim zostałem starostą, wtedy to odchodziłem ze stanowiska zastępcy kierownika w Miejskiej Energetyce Cieplnej. To branża, którą zajmuję się praktycznie całe swoje dorosłe życie, więc dlatego propozycję objęcia funkcji dyrektora elektrociepłowni przyjąłem. – mówi w rozmowie z Radiem Ostrowiec Zbigniew Duda
Funkcję dyrektora WORD pełnić będzie dotychczasowy zastępca Zbigniewa Dudy – Karol Wilczyński – sekretarz zarządu regionu Platformy Obywatelskiej i radny Rady Miasta Kielce z Koalicji Obywatelskiej.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia