Obwodowe Komisje Wyborcze w powiecie ostrowieckim powołane i skompletowane

żródło: pixabay.com

We wszystkich gminach w powiecie ostrowieckim udało się skompletować składy obwodowych komisji wyborczych, w zaplanowanych na 28 czerwca wyborach prezydenckich.

– Udało nam się skompletować pełne składy komisji. W naszej gminie komitety wyborcze zgłosiły wystarczające minimum osób. Łącznie będzie 12 takich obwodów. Będziemy głosować tak jak dotychczas, w tych samych lokalach wyborczych. Po raz drugi mieszkańcy Denkówka i Jędrzejowa swój głos oddadzą w siedzibie firmy Jandar w Denkówu. Po 18 czerwca będziemy oragnizować pierwsze szkolenia i spotkania komisji – mówi Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów, podkreślając, że w czasach epidemii nie było to łatwe zadanie.

Zgodnie ze specustawą wyborczą z 2 czerwca 2020 roku, minimalny skład liczbowy obwodowej komisji wyborczej wynosi 3 członków. Co w ułatwiło powoływanie komisji. I tak na terenie gminy Ćmielów pracować będzie 39 członków w 6 obwodowych komisjach. W gminie Bałtów będzie 5 takich komisji. Jak informuje Agnieszka Kopała sekretarz gminy, w czterech z nich zasiądzie po 7 osób. Piąta komisja będzie 9 osób.

Pełne składy komisji udało się powołać także w gminie Waśniów.
– Na terenie gminy Waśniów będzie 6 komisji obwodowych. Wszystkie zostały obsadzone i nie ma żadnego zagrożenia. Dodatkowo 5 informatyków, operatorów będzie obsługiwało tegoroczne wybory na prezydenta – mówi sekretarz gminy Joanna Zajączkowska. Podobna sytuacja jest w Kunowie, gdzie powołanych zostało 11 OKW, w których pracować będzie 77 osób. Jak informuje sekretarz Aneta Szloser – Tyczyńska komisje będą liczyć po 7,8 a nawet 9 osób. Dodaje również, że nastąpiła zmiana i osoby z okręgu wyborczego Boksycka będą mogły zagłosować w Kunowie przy ulicy Fabrycznej 1. Gmina zapewni bezpłatny transport do wspomnianego lokalu wyborczego.

Łącznie w obwodowych komisjach wyborczych we wszystkich gminach powiatu ostrowieckiego zasiądzie prawie 300 osób. Przypomnijmy, że swój głos będzie można oddać w lokalach wyborczych, które będą czynne w godzinach od 7 do 21.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia