Dziś pierwsza po-pandemiczna wystawa rzeźby w BWA

Dzisiaj w Biurze Wystaw Artystycznych otwarta zostanie pierwsza po-pandemiczna wystawa. Tym razem galeria zaprasza do oglądania rzeźb profesora Andrzeja Zwolaka.

– Wracamy. Jednak ze względu na ograniczenia wystosowane przez Ministerstwo Zdrowia tej ciekawej przygody ze sztuką będą mogli dostąpić ludzie w łącznej ilości 100 osób. Oczywiście obowiązują maseczki – mówi dr Artur Bartkiewicz z ostrowieckiego BWA. Dodaje, że warto się wybrać na tą wystawę, bo jest bardzo ciekawa i odnosi się do zagadnienia drogi. Ta droga związana jest z taką wędrówką, tułaczką człowieka, który został rzucony na ziemię i musi jakoś funkcjonować. To również odniesienie do takiej drogi i podróży wewnętrznej, którą autor realizuje.

Andrzej Zwolak jest absolwentem Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Profesor zwyczajny tej uczelni. W latach 2002 – 2008 pełnił funkcję prodziekana tego wydziału. Przez 7 lat był kierownikiem Katedry Rysunku. Zajmuje się rzeźbą, małą formą rzeźbiarską i rysunkiem.

Otwarcie nowej wystawy zaplanowano na godzinę 18. Podczas wernisażu będzie można zobaczyć także prace przestawiające portret artysty, wykonane przez przyjaciół profesora Zwolaka. W sobotę o godzinie 11 odbędzie się oprowadzanie autorskie. A wystawę, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa można będzie oglądać do 23 sierpnia.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia