17 czerwca otworzą baseny na Rawszczyźnie

Baseny na Rawszczyźnie będą otwarte dla mieszkańców od 17 czerwca. Ceny za korzystanie z nich się nie zmienią, użytkownicy jednak muszą przygotować się na korzystanie z obiektu w nowym reżimie sanitarnym.

– W tym roku, ze względów bezpieczeństwa baseny będą otwierane w dwóch turach każdego dnia, czyli od godziny 10 do 14.30 i od 15.30 do 20. Godzina przerwy będzie wykorzystywana na dezynfekcję urządzeń – mówił dziś na konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński. Jednocześnie z basenów będzie mogło korzystać maksymalnie 1000 osób.
Mariusz Rokita, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podkreśla, że pracownicy instytucji przykładają wiele uwagi do odpowiedniego przygotowania obiektu względem nowych wytycznych sanitarnych – Zostanie zainstalowanych 20 urządzeń do dezynfekcji, a także tablice z informacjami, jak korzystać z naszych obiektów.  Wymalujemy linie przy kasach, aby pomóc w utrzymaniu i przestrzeganiu dystansu społecznego – mówi.
Na basenach obowiązywać będzie też dystans społeczny wynoszący 2 metry.
Na konferencji prezydent Górczyński poinformował, kiedy planowane jest otwarcie pływalni krytej. – Otwarcie basenów krytych nastąpi najpewniej pod koniec wakacji. Pełne siły i środki chcemy, dla zapewnienia bezpieczeństwa, skierować na otwarte baseny, gdzie będzie wzmocniona obsada ratowników i pracowników MOSIRu. Równolegle chcemy przeprowadzić wewnątrz obiektu prace remontowe – zapowiedział prezydent.
Remontu wymagają szatnie i natryski.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia