Konkurs literacki rozstrzygnięty

Konkurs literacki organizowany przez Ostrowieckie Towarzystwo Naukowe, Miejskie Centrum Kultury, Bibliotekę Wyższej Szkoły biznesu i Przedsiębiorczości oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego został rozstrzygnięty.

„Jak odnalazłby się w polskiej rzeczywistości w okresie epidemii koronawirusa Adam Mickiewicz/Henryk Sienkiewicz/Witold Gombrowicz” – to temat felietonu, który musieli zgłębić uczestnicy konkursu.

– Wpłynęło 16 prac, każda bardzo dobra – mówi Aneta Pierścińska – Maruszewska, współorganizatorka konkursu.

Wygrała praca, której bohaterem był Witold Gombrowicz, a autorem zwycięskiego felietonu został Karol Sobczyński. Aneta Pierścińska – Maruszewska tak uzasadniła decyzję jury.

– Wszystkie prace czytaliśmy z wielką przyjemnością i bardzo dziękujemy za udział w konkursie, było to dla nas bardzo miłe. Nie ma bezapelacyjnego zwycięzcy, jury nie było w swej decyzji jednomyślne, w konkursach literackich nie sposób do końca uciec od subiektywizmu. Zwycięska praca została napisana dość prostym językiem, ale po prostu poczułyśmy w niej Witolda Gombrowicza. Autor umiejętnie korzystał z informacji o tym twórcy, wplatał jego wypowiedzi – powiedziała.

Drugie miejsce zajął Dominik Gruchała, a trzecie – Renata Szwagierczak. Jury przyznało trzy wyróżnienia Otrzymali je: Zbigniew Masternak, Helena Połetek i Wojciech Socha. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nagroda finansowa została podzielona miedzy trzy pierwsze miejsca( odpowiednio 500, 300 i 200zł).

– Nagradzamy wszystkich, ponieważ bardzo doceniamy wysiłek, jaki każdy autor felietonu wniósł w jego powstanie – podsumowała Aneta Pierścińska-Maruszewska.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia