Jutro finał wojewódzkiego konkursu plastycznego 'Ćmielowskie korzenie – ponad czasem’

Foto By Thomas T. from somewhere on Earth - Etologic horse study, Chauvet´s caveUploaded by FunkMonk, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org

Jutro (9 czerwca) w Fabryce Porcelany AS w Ćmielowie odbędzie się finał wojewódzkiego konkursu plastycznego 'Ćmielowskie korzenie – ponad czasem’.

– Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych w naszym regionie. Składa się z dwóch części – mówi Aneta Szczygieł, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie. – Tematyką tegorocznego konkursu były „Znaki Prehistorii”. Chcieliśmy nawiązać w ten sposób do naszego Ćmielowa, ale również i historii tej dawniejszej związanej z Krzemionkami i naszymi wzgórzami Gawroniec. Uczniowie mieli za zadanie przygotować na papierze projekt dekoracji patery. Otrzymaliśmy ponad 40 prac i wyłoniliśmy 12 laureatów – dodaje wicedyrektor i podkreśla, że tematyka prac była różnorodna. – Uczestnicy malowali najczęściej takie obrazy i malowidła naskalne, czyli takie sceny z polowań na dużego zwierza. Pojawiały się odniesienia do dużych, konkretnych zwierząt np. mamuta. Był też znak odbitej ręki – wylicza Aneta Szczygieł.

W drugiej części, warsztatowej laureaci będą musieli ręcznie namalować swoje papierowe projekty na porcelanowych paterach, które zostaną wypalone w piecu. Będą mieli na to nieco ponad godzinę.

Nagrodą główną będzie Puchar Prezesa Fabryki Porcelany AS Ćmielów za trzy najlepsze prace. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników warsztatów będzie zwiedzanie fabryki. Warto wspomnieć, że wszyscy laureaci konkursu jako bonus otrzymają również dodatkowe punkty na świadectwie, które będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia