Dyrektor MCK: Liczę, że czasowa zmiana lokalizacji kina nie spowoduje odpływu widzów

Wszystko wskazuje na to, że przeprowadzka Kina 'Etiuda’ do budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury nastąpi nie wcześniej jak po wakacjach. Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury mówi, że najpierw muszą rozstrzygnąć przetarg na remont budynku dawnego Zakładowego Domu Kultury.

Kino tymczasowo zostanie urządzone w dużej sali Browaru. Pomieści około 160 osób, a na adaptację samorząd planuje przeznaczyć ok. 450 tysięcy złotych. Ale nie oznacza to, że będzie ona wyłączona z działalności koncertowej.
– Chcemy, by sala spełniała zarówno funkcje kina jak i koncertowe. Architektura browaru nie pozwala, by w dużej sali zorganizować typową sale kinową, dlatego zachowa ona podwójną funkcję – tłumaczy.
Dyrektor Kowalczyk ma nadzieję, że czasowa zmiana lokalizacji kina nie spowoduje odpływu widzów.
– Wierzę w lokalny patriotyzm. Ci, co jeżdżą do kina do Starachowic nadal będą tam jeździć. Dla nas opłaca się prowadzić kino nawet dla 10-20 tysięcy widzów rocznie. Liczę, że po remoncie stali widzowie wrócą, zresztą będą mieli do czego, bo kino zostanie dostosowane do najnowszych standardów. – mówił.
Przypomnijmy, że po remoncie w budynku ZDK powstaną dwie sale kinowe. Jedna kameralna na około 50-60 osób, w której wyświetlane będą produkcje artystyczne, niszowe oraz druga duża sala w miejscu dotychczasowej. Widownia zostanie nieco zmniejszona, ponieważ miasto planuje wybudować większą scenę.
Dyrektor Kowalczyk podkreśla, że zastosowane zostaną tam nowoczesne technologie kinowe.
– Nowoczesny projektor laserowy, system dźwiękowy w systemie Dolby Surround, zamontujemy najnowocześniejsze fotele, a także przebudujemy zaplecze i garderobę – wylicza.
Remont budynku potrwa około dwóch lat. Inwestycja będzie realizowana z udziałem środków unijnych – w kwocie ponad 12 milionów złotych – w ramach dwóch programów – rewitalizacji miasta i termomodernizacji.

Ważne wydarzenia