Procesje w Boże Ciało tylko wokół kościoła

www.diecezjasandomierska.pl

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu zdecydowała, że w tym roku procesje w uroczystość Bożego Ciała odbywać się będą na terenie przykościelnym wokół świątyni, a nie poza nimi, jak to miało miejsce w wielu parafiach w poprzednich latach.

– Mimo, że zniesione są ograniczenia co do liczby osób przebywających w samym budynku kościelnym, ale wiemy, że poza kościołem może przebywać wspólnie około 150 osób i dlatego te procesje będą wokół kościoła danej parafii – mówi ks. Tomasz Lis, rzecznik diecezji sandomierskiej. Wyjaśnia, że zachowana zostanie tradycja modlitwy przy czterech ołtarzach, a wiernych obowiązywać będą przepisy i wytyczne służ sanitarnych. – Wytyczne są bardzo jasne. Wierni powinni zachować, tak, jak w każdej innej przestrzeni publicznej, odległość 2 metrów od siebie. Ks. biskup Krzysztof Nitkiewicza zalecił także, aby po każdej mszy świętej tego dnia było wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i adoracja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem. To po to, aby umożliwić wiernym, którzy przyjdą na inne msze święte osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, czyli właśnie Bożym Ciałem, które zostaje wystawione w Najświętszym Sakramencie – wyjaśnia ks. Lis.

Na decyzje kościelnych władz diecezjalnych czekali proboszczowie. W Ostrowcu w poprzednich latach organizowali duże procesje ulicami miast i osiedli. Szczegóły tegorocznych uroczystości będą dopiero przedstawiać parafianom, którzy angażowali się w przygotowanie ołtarzy i dzieci sypiących kwiaty.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia