Szkoły i przedszkola w Starachowicach od jutra znów będą zamknięte

facebook/Marek Materek

Od jutra do 12 czerwca prowadzone przez gminę szkoły podstawowe i przedszkola w Starachowicach będą zamknięte. Jest już oficjalna decyzja władz miasta, a wynika ze wzrostu liczby zakażeń SARS-CoV-2 odnotowanych na terenie Starachowic oraz pojawieniem się koronawirusa w dwóch miejskich placówkach oświatowych.

– Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Starachowice podyktowana jest troską o zdrowie dzieci, rodziców oraz pracowników oświaty – wyjaśnia w komunikacie Marek Materek, prezydent Starachowic. – W związku ze zbliżającymi się egzaminami ósmoklasisty zwróciłem się z prośbą do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego o przeprowadzenie testów na obecność SARS Cov2 u nauczycieli naszych szkół – dodaje i zaznacza, że czeka na odpowiedź w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w Starachowicach jest obecnie jedno z największych ognisk koronawirusa w kraju. Większość przypadków dotyczy pracowników zakładów mięsnych Animex Foods, gdzie zakażenie potwierdzono już u ponad 60 pracowników. Pojedyncze przypadki pojawiają się również w innych dużych zakładach, na przykład w MAN Bus. W dwa dni minionego weekendu w Starachowicach potwierdzono aż 29 zakażeń.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia