Od dziś ostrowieckie przedszkola przyjmują zapisy na wakacyjne dyżury

Od dziś ostrowieckie przedszkola przyjmują zapisy na wakacyjne dyżury. W tym roku rodzice będą mogli skorzystać z letniej opieki nad dzieckiem w czterech placówkach.

Pierwsze dwa tygodnie lipca najmłodsi ostrowczanie spędzą w przedszkolu nr 16 na osiedlu Pułanki, kolejne dwa w 15-tce na Ogrodach. W sierpniu, od 3-ego do 16-ego dyżur będzie pełniło przedszkole nr 7, a ostatnie dwa tygodnie wakacji dzieci spędzą w 12-tce. Przyjmowanie zgłoszeń od rodziców potrwa do końca tego tygodnia. – Do 7 czerwca rodzice powinni zgłosić potrzebę takiej opieki w swoich przedszkolach. w obecnym reżimie sanitarnym grupa może liczyć nie więcej niż 12 osób, w wyjątkowych sytuacjach 14. Dlatego musimy posiadać taką wiedzę, żeby móc zaplanować ile takich grup zorganizować – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i dodaje, że jeśli liczba zainteresowanych rodziców będzie większa niż możliwości organizacyjne i obowiązujące wytyczne, gmina uruchomi równolegle dodatkową placówkę.

Warto przypomnieć, że letnie dyżury dedykowane są dla rodziców, którzy nie mogą pogodzić pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem w okresie wakacji. W związku z epidemią, pierwszeństwo mają jednak dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych czy handlu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia