Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego zaprasza do nauki w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego zaprasza do nauki w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym.

– W tym roku terminy rekrutacji ze względu na panującą pandemią koronawirusa zostały przesunięte – informuje Anna Trojanowska, dyrektor szkoły.- Jeśli chodzi o Liceum to będzie można składać dokumenty od 15 czerwca. Do Szkoły Podstawowej dokumenty już powoli spływają. Przygotowujemy się do egzaminów, które zaplanowaliśmy od 23 do 30 czerwca (każdego dnia inna dyscyplina sportowa). Drugi termin to 27 lipca – podkreśla Anna Trojanowska.

Na poziomie Szkoły Podstawowej można trenować takie dyscypliny jak: piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka ręczna, piła nożna, piłka woda chłopców oraz pływanie. Natomiast w Liceum dodatkowo trenować można lekkoatletykę, a w najbliższym roku szkolnym po raz pierwszy prowadzony będzie nabór do tzw. klas sportów walki czyli boks, judo i teakwondo olimpijskie.
O tym, że warto uczyć się w szkole sportowej przekonuje dyrektor placówki – Anna Trojanowska. Podkreśla, że w szkole można idealnie pogodzić naukę ze sportem bo grafik zajęć jest dostosowany do rytmu treningowego i zawodów sportowych. Kadra dydaktyczna i trenerska doskonale wie jak pracować z młodymi sportowcami. Sport uczy wielu umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu – dodaje.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego mieści się w Ostrowcu przy ulicy Żeromskiego 5. Więcej informacji o naborze znaleźć można na stronie internetowej i facebooku placówki.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia