Do trzech razy sztuka – milion złotych trafi do ostrowieckich klubów sportowych

źródło: pixabay.com

Konkurs na realizację zadań gminy Ostrowiec w zakresie rozwoju sportu w 2020 roku został rozstrzygnięty. Teraz milion złotych trafi do klubów i sekcji sportowych z terenu miasta.

– To był już trzeci konkurs i ciesze się, że udało się wreszcie go przeprowadzić. Wcześniej było to niemożliwe przez pandemię koronawirusa. Teraz wszystko wraca na właściwe tory – mówi Piotr Dasios – wiceprezydent Ostrowca.

Do konkursu przystąpiło 18 klubów z terenu Ostrowca. Wszystkie dostaną wsparcie. Najwięcej, bo aż 250 tysięcy złotych wpłynie do kasy piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec.
Sekcja piłki ręcznej otrzyma 150 tysięcy, pływanie – 135 tysięcy, boks – 125 tysięcy, piłka siatkowa – 91, a piłka wodna – 90 tysięcy złotych. Na pieniądze z gminy Ostrowiec liczyć mogą również dyscypliny takie jak: taekwondo, szachy, fitness, kulturystyka czy judo.
Piotr Dasios chwali współpracę z ostrowieckimi klubami. Podkreśla, że kluby zawsze solidnie współpracują z gminą Ostrowiec. Tym bardziej cieszy fakt, że ostrowiecki sport może liczy na wsparcie w trudnych dla wszystkich czasach pandemii koronawirusa.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia