Krzemienny Krąg rozstrzygnął konkurs, ogłasza kolejne

Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’ rozstrzygnęła konkurs na dofinansowania do rozwoju działalności gospodarczej w obszarze turystyki i około turystyki. Kwotą 619 tysięcy podzieli się pięć podmiotów, które mogły wnioskować o dofinansowanie w wysokości do 150 tysięcy złotych.

– Na pierwszym miejscu uplasował się wniosek karczmy z powiatu lipskiego. Tam będzie montaż instalacji fotowoltaicznej i stacja do ładowania akumulatorów, więc coś ciekawego przy trasie Warszawa-Sandomierz – mówi Jarosław Kuba, prezes LGD Krzemienny Krąg.
Modernizacji – jak dodaje – doczeka się także stacja paliw w Rzeczniowie w gminie Sienno. Wprowadzona ma tam zostać sprzedaż bezobsługowa paliw i produktów, a także pamiątek z obszaru Krzemiennego Kręgu. Wyremontowany, dzięki dotacji, zostanie budynek w Ćmielowie pod bazę noclegową. Dwie ostatnie dotacje zostaną przeznaczone dla wnioskodawców z Bałtowa. Kupią za to dwa mobilne domki z możliwością ich wodowania.
Na początku czerwca LGD Krzemienny Krąg ogłosi kolejne dwa konkursy. Będzie można wnioskować o dofinansowanie w kwocie 95 tysięcy złotych na uruchomienie działalności gospodarczej – tym razem dowolnej. Ogłoszony zostanie także konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych i osób fizycznych na działania dotyczące promocji zdrowego stylu życia. – Może to być turystyka aktywna, kulinaria, zielarstwo łącznie z możliwością organizacji jakiś wydarzeń – wyjaśnia prezes Kuba.
Wnioski będzie można składać od 16 do 30 czerwca . Informacje o naborach zostaną opublikowane na stronie internetowej Krzemiennego Kręgu 2 czerwca.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia