Rusza remont sieci gazowej, będą utrudnienia w ruchu

pixabay.com

W Ostrowcu rozpoczynają się prace remontowe sieci gazowej, a to oznacza utrudnienia zarówno dla pieszych jak i kierowców w centrum miasta.

– Będziemy się starali w jak najmniejszym stopniu utrudnić życia mieszkańcom miasta, ale prace te musimy wykonać dla ich bezpieczeństwa, czyli wymienić stary gazociąg, który jest już wyeksploatowany  na nowy – mówi Mariusz Buczałowski z firmy Cent Gaz Skarżysko Kamienna, która jest wykonawcą inwestycji.
Roboty będą prowadzone wzdłuż ulic Górzystej i Młyńskiej. Problemy z ruchem pieszych pojawią się też w rejonie ulic Sienkiewicza, Starokunowskiej i Mickiewicza – na dwóch odcinkach – zapowiada przedstawiciel firmy. – Na ulicy Sienkiewicza większość robót będzie prowadzona w chodniku, wzdłuż lokali użytkowych i firm po prawej stronie jadąc od ulicy Iłżeckiej w stronę ulicy Mickiewicza i od sklepu rowerowego przy ulicy Starokunowskiej do Sienkiewicza – wyjaśnia.
Prace na ulicy Sienkiewicza rozpoczęły się dziś i będą prowadzone przez około miesiąc. Remont gazociągu na Górzystej i Młyńskiej rozpocznie się w środę i potrwa 7-10 dni.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia