Grała liga tenisowa

To był ciekawy tydzień w lidze tenisowej. Nie zabrało zaciętych spotkań i niespodziewanych rozstrzygnięć. 

Raport ligowy
EKSTRAKLASA

Nowym liderem rozgrywek został Zbigniew Jopek. Tenisista z Ożarowa pokonał Romana Jagodzińskiego 6/1 6/2 i z pewnością będzie się liczył w walce o czołowe lokaty w lidze. Ze zmiennym szczęściem grał wicelider – Łukasz Ligocki. W środę Łukasz nieoczekiwanie uległ Sławomirowi Młodawskiemu 6/4 4/6 4/6,a w piątek pokonał Artura Kołodzieja 7/6 6/2. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował Kamil Kozakiewicz, który wygrał z Kamilem Szmajdą 6/4 6/2. W derbach Waśnowa Dariusz Cichoński pokonał Damiana Bębna 6/2 7/6.W tabeli prowadzi Zbigniew Jopek 6 pkt przed Łukaszem Ligockim 4 pkt oraz Zbigniewem Dąbrowskim, Maciejem Nowakiem,Dariuszem Cichońskim i Kamilem Kozakiewiczem po 3 pkt.


I LIGA
Wysoką formę na początku sezonu prezentują Mateusz Dziewięcki, Michał Jędrzejewski i Arkadiusz Malanowicz. Każdy z nich wygrał wygrał już po 2 mecze. W tym tygodniu potwierdzili dobrą dyspozycję. Mateusz pokonał Tomasza Partykę 6/2 7/5. Michał ograł Artura Kaczora 6/3 6/3.Arek zwyciężył Michała Bartosza 6/2 6/7 6/3. Udany debiut na zapleczu ekstraklasy zaliczył Jarosław Golec. Zawodnik z Opatowa po zaciętym spotkaniu wygrał z Sławomirem Pożogą 7/5 4/6 6/4.W tabeli prowadzi Mateusz Dziewięcki 6 pkt przed Michałem Jędrzejewskim 5 pkt, Arkadiuszem Malanowiczem 4 pkt i Michałem Bartoszem 3 pkt.

II LIGA GRUPA A

Trzecie kolejne zwycięstwo odniósł Rafał Lipczyński. Tym razem Rafał wygrał z Józefem Brodawką 6/1 6/2. Nie zabrakło emocji w meczu Jacka Zdybskiego z Grzegorzem Wieczorkiem.Po zaciętym spotkaniu wygrał Jacek 3/6 7/6 6/4 i zainkasował pierwsze punkty w sezonie. W tabeli prowadzi Rafał Lipczyński 9 pkt przed Grzegorzem Wieczorkiem 4 pkt, Grzegorzem Gromskim 3 pkt i Jackiem Zdybskim 2 pkt.


LIGA DEBLOWA
Po 2 zwycięstwa odniosły pary Maciej Nowak/ Dariusz Szodrak i Kamil Kozakiewicz/Sławomir Młodawski. Maciek i Darek pokonali Jacka Zdybskiego i Sławomira Pożogę 6/0 6/2 oraz Krzysztofa Reszkę i Pawła Ozimkiewicza 6/2 6/1. Kamil i Sławek zwyciężyli deble Józef Brodawka/Grzegorz Zagożdżon 6/0 6/0 i Jacek Zdybski/Sławomir Pożoga 6/1 6/1.Pierwsze mecze wygrały pary: Grzegorz Witek/Andrzej Tużnik, Zbigniew Dąbrowski/Roman Jagodziński, i Mateusz Dziewięcki/ Michał Bartosz. Witek i Tużnik w derbach powiatu opatowskiego pokonali Jarosława i Adriana Golców 6/0 6/0. Dąbrowski i Jagodziński wygrali z Zdybskim i Pożogą 6/1 6/2. Natomiast Bartosz i Dziewięcki po trzysetowej walce zwyciężyliKrzysztofa Reszkę i Pawła Ozimkiewicza 1/6 6/3 6/1. W tabeli prowadzą pary Nowak/Szodrak i Kozakiewicz/Młodawski po 9 pkt przed deblami Witek/Tużnik, Dąbrowski/Jagodziński i Ligocki/Kiljański po 3 pkt.

/liga/

Podziel się

Ważne wydarzenia