W Bodzechowie powstanie bieżnia lekkoatletyczna

żródło: pixabay.com

Stadion sportowy w Bodzechowie niebawem zmieni swój wygląd. W ciągu 3 najbliższych miesięcy pojawi się tam nowa bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni z mączki ceglanej.

– Jej powierzchnia wynosić będzie 2800 metrów kwadratowych – mówi Agnieszka Bielska, naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego Urzędu Gminy w Bodzechowie. – Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu unijnego „Rewitalizacja Bodzechowa szansą na rozwój gminy i poprawę komfortu życia mieszkańców”. Jesteśmy już po przetargu. W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wpłynęło 7 ofert. Ceny złożonych ofert są bardzo zróżnicowane, od 270 tysięcy do ponad 700 tysięcy złotych. Trwa ich ocena – dodaje.

Na przełomie maja i czerwca wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji. Nowa bieżnia pojawi się do końca sierpnia tego roku. Warto dodać, że w ramach rewitalizacji Bodzechowa wykonana została termomodernizacja 6 budynków komunalnych czy rozbudowa świetlicy w Bodzechowie. W tym roku, w ramach tego projektu zaplanowana jest również budowa drogi łączącej ulicę Opatowską z ulicą Szosik.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia