Duże zainteresowanie konkursem literackim

źródło: pixabay.com

Wpływają już pierwsze prace konkursowe na organizowany przez Ostrowieckie Towarzystwo Naukowe, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Bibliotekę Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Miejskie Centrum Kultury, konkurs literacki.

– Wpłynęły już trzy prace. Dwie z nich dotyczą wizji Witolda Gombrowicza, a jedna Henryka Sienkiewicza. Ważne jest to, że wszystkie spełniają wymogi formalne czyli maja formę felietonu. Mam nadzieję, że to dopiero początek i prac będzie spływało z każdym dniem więcej – informuje Aneta Pierścińska – Maruszewska, dyrektor CKU.

'Jak odnalazłby się w polskiej rzeczywistości w okresie epidemii koronawirusa Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz lub Witold Gombrowicz’ – to temat konkursu, którego celem jest napisanie felietonu ukazującego punkt widzenia obecnej sytuacji – życia w dobie pandemii koronawirusa – przez któregoś z wybitnych twórców, wykorzystując całą wiedzę na temat życiorysu i przede wszystkim twórczości.
Przypomnijmy, że felieton należy napisać na maksymalnie 2 strony formatu A4. Prace należy przesłać na adres meilowy: sorel4@wp.pl do 29 maja zapisując w temacie wiadomości – konkurs. Prace powinny być podpisane pseudonimem. Na autorów najciekawszych felietonów czekają atrakcyjne nagrody, w tym nagroda finansowa.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia