Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu wznawia zajęcia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu przygotowuje się do przywrócenia w szkole kwalifikacyjnych kursów zawodowych. W tym celu placówka dodatkowo pozyskała kilkaset maseczek i rękawiczek ochronnych , a także kilkanaście litrów płynu do dezynfekcji. Sprzęt przekazał Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach.

– To bardzo miły gest. Doceniamy wsparcie pana wojewody i dziękujemy, tym bardziej, że pomoc przyszła ekspresowo. Oczywiście CKU posiada środki ochrony i dezynfekcji, ale w związku z rozporządzeniem MEN umożliwiającym realizowanie nam zajęć praktycznych niemożliwych do odbycia zdalnie, chcemy zapewnić pełne bezpieczeństwo słuchaczom, którzy zdecydują się na uczestnictwo w tych zajęciach. Od jakiegoś czasu środki ochronne są towarem deficytowym albo ich ceny są zwykle dużo wyższe niż przed pandemią – mówi dyrektor CKU Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Przy licznych obostrzeniach słuchacze CKU, kształcący się wyłącznie na kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą odbywać niektóre zajęcia praktyczne. Te powinny rozpocząć się w drugiej połowie maja.

– Bezpieczeństwo słuchaczy i pracowników jest dla mnie najważniejsze, ale niezwykle istotny jest również prawidłowy proces kształcenia, dlatego po wyrażeniu zgody przez naszych słuchaczy, przy zachowaniu maksymalnych środków ochronnych, zaleceń pracy w 4-osobowych grupach w ograniczonym czasie, będziemy realizować niezbędne zajęcia – zapowiada dyrektor Pierścińska-Maruszewska.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia