Ostrowiecka uczelnia ze wsparciem dla szpitala

Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie maleje. Akcesoria ochronne to konieczne artykuły, zwłaszcza w szpitalu.

Taki właśnie sprzęt trafił dzisiaj na blok operacyjny ostrowieckiego szpitala. 10 par kaloszy i przyłbic będzie służyło personelowi medycznemu, który codziennie, pomimo epidemii wykonuje zabiegi i operacje. Przekazała je Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości. – My, jako WSBiP od lat współpracujemy z naszym szpitalem. To tutaj nasze pielęgniarki, nasi panowie pielęgniarze podnoszą swoje kwalifikacje, odbywają praktyki zawodowe. Nie mogliśmy zostać obojętni – mówiła dziś Agnieszka Winiarczyk, wicekanclerz WSBiP.

Kierownik bloku operacyjnego Małgorzata Dybiec podkreśla, że w tym czasie na każdym oddziale ilość zużywanych środków ochrony diametralnie wzrosła, dlatego każda taka pomoc jest nieoceniona.
– Bardzo się cieszę, że Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości kolejny raz odpowiedziała na nasz apel. To nie pierwszy raz, kiedy nam pomagają. W kwietniu otrzymaliśmy od tej społeczności maseczki ochronne i płyny do dezynfekcji. W tej chwili otrzymaliśmy obuwie ochronne i przyłbice, bardzo potrzebne. Tak niestety ubieramy się do każdego zabiegu, tak by było bezpiecznie dla nas i dla pacjenta – mówi.

Przypomnijmy, że szpital w Ostrowcu cały czas liczy na pomoc. Pieniądze dla lecznicy wpłacać można na specjalnie utworzone przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu konto. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie internetowej starostwa.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia