Przedszkola i żłobki w Ostrowcu 6 maja wracają do pracy. Jest jednak ważny apel

Od 6 maja, zgodnie z decyzją rządu, otwarte mogą być już przedszkola oraz żłobki w Ostrowcu i jak poinformował dziś na konferencji prasowej prezydent miasta Jarosław Górczyński, wszystkie te placówki będą pracować.


– Jesteśmy po rozmowach ze wszystkimi dyrektorami, konsultowaliśmy też te informacje z osobami prowadzącymi prywatne żłobki oraz przedszkola i mówimy wspólnym głosem, że 6 maja wszystkie te placówki będą otwarte – mówi.
Prezydent Górczyński apeluje jednocześnie do tych rodziców, którzy mogą zaopiekować się dziećmi i nie muszą ich posyłać do przedszkoli, by jeszcze wstrzymali się z taką decyzją. Wyjaśnia, że dyrektorzy wszystkich placówek są w kontakcie z rodzicami i sprawdzają jak duże będzie ich zainteresowanie korzystaniem z opieki w przedszkolach. Z informacji zwrotnych wynika, że jest bardzo małe.
– Do jednego z przedszkoli, gdzie uczęszcza 200 dzieci, wpłynęło tylko 26 deklaracji, że rodzic pośle dziecko do przedszkola – podkreśla.
Dyrektorzy, na podstawie ogólnych zaleceń rządowych, opracowują pełne procedury dotyczące bezpieczeństwa, a prezydent zapewnia, że placówki są wyposażone w środki ochrony i dezynfekcyjne.
Rodzice nie będą mogli wejść do placówek. Dziecko za każdym razem będzie odbierane przed budynkiem przez nauczyciela. Działać będą przedszkolne stołówki, więc zapewnione będzie wyżywienie dla dzieci.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia