Dziś sesja Rady Miasta

O 15 w Ostrowieckim Browarze Kultury zbiorą się na nadzwyczajnej sesji radni miejscy. Konieczne jest wprowadzenie do budżetu środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych, żeby ogłosić przetargi i przystąpić do realizacji inwestycji.

– Chodzi o cztery drogi: remont ulicy Wardyńskiego, odcinka ulicy Ostrowieckiej, ulicy Bolesława Prusa, a także wykonanie ulicy Dunalki. Ich realizacja, przy akceptacji Rady Miasta, nastąpi w ciągu 12 miesięcy od czasu podpisania umowy z wykonawcą – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu.
Radni zdecydują też o zbyciu przez samorząd nieruchomości. Jeżeli wyrażą zgodę, to na sprzedaż w drodze przetargu pójdą pomieszczania lokalu użytkowego na parterze w budynku przy ulicy Starokunowskiej 1 o powierzchni 240 metrów kwadratowych. Do sprzedaży szykowany jest także kompleks działek pod budownictwo jednorodzinne przy ulicy Jarzębinowej. To łącznie 12 nieruchomości o powierzchni od 600 do 800 metrów kwadratowych.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia