Zakończyła się rekrutacja do klas I szkół podstawowych i do przedszkoli

żródło: pixabay.com

Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych i do przedszkoli na terenie Ostrowca. Od września naukę rozpocznie 377 uczniów spośród 500 przyszłych pierwszaków zameldowanych we wszystkich obwodach naszego miasta. To oznacza, że gmina dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w szkołach.

– Wolnych miejsc mamy tyle dosyć dużo. W zasadzie tyle, ile nam potrzeba, aby przyjąć wszystkie dzieci. Pamiętać należy jednak o tym, że na terenie miasta funkcjonują jeszcze niepubliczne placówki. Być może tam dzieci się zapisały. 18 maja rozpocznie się także rekrutacja uzupełniająca, więc sprawa jest jeszcze otwarta – zaznacza Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

W ośmiu gminnych placówkach utworzonych zostanie 18 oddziałów klas pierwszych. Najwięcej powstanie w szkole podstawowej nr 5, bo tam zapisało się aż 93 osoby. Najmniej uczniów rozpocznie zaś naukę w szkole nr 10 na Gutwinie – bo tylko 15-stu.

W ramach tegorocznej rekrutacji do gminnych przedszkoli zapisało się 1085 dzieci. Największym powodzeniem cieszyły się przedszkola nr 19 i 11. Tak wynika z list wywieszonych w placówkach. Znalazły miejsce w innych. Do 'Brzechwy’ na Ogrodach uczęszczać będzie aż 200 przedszkolaków. Na drugim miejscu znalazła się '7-mka’ z grupą 172 dzieci. Warto dodać, że w placówkach nr 15, 16 i 21 od września będzie o jeden oddział mniej.

Rekrutacja uzupełniająca do szkół i przedszkoli rozpocznie się w maju i czerwcu. Szczegółowy harmonogram znajdziemy na stronie ostrowieckiego urzędu miasta.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia