DK Zameczek prowadzi zajęcia on-line

żródło: DK Zameczek

Okres epidemii koronawirusa to duże wyzwanie dla wielu instytucji. Większość ośrodków i domów kultury odwołała swoje zajęcia. Kielecki Dom Kultury 'Zameczek’ wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich sympatyków i funkcjonuje, ale zdalnie.

– W związku z tym, że wszechobecny wirus ma koronę, to staramy się go „zdetronizować”. Proponujemy więc zajęcia taneczne czy wokalne za pośrednictwem internetu, on-line. Zarażajmy się w tym czasie tą pozytywną energią, bo kiedy wrócimy do codzienności będzie nam ona bardzo potrzebna – mówi Teresa Wołczyk- Rosołowska, dyrektor placówki i dodaje, że zajęcia prowadzone są przez instruktorów domu kultury.

Pracownicy DK Zameczek mają też nowe pomysły. Kielecki ośrodek przygotował bowiem liczne konkursy.
– Zostajemy w domach i często oglądamy świat z okna. Stąd nasza propozycja, by zorganizować konkurs „Pocztówka z okna”. Być może coś szczególnego dostrzeżemy i uda się zrobić piękną fotografię lub kolaż. Jeżeli zaś chodzi o kreatywność naszych odbiorców, to tutaj pozostajemy w ich zamyśle artystycznym – dodaje.

Wśród propozycji znalazły się także dwa konkursy plastyczne – jeden o naszych pupilach – psiakach i kociakach, drugi dotyczący roli matki we współczesnym społeczeństwie. – To coroczny konkurs naszej placówki. Wystawę prac dzieci będzie można oglądać od 26 maja w Zameczku, albo na naszej stronie internetowej – mówi dyrektor Wołczyk- Rosołowska. W ramach 'detronizacji koronawirusa’ kielecki dom kultury zachęca również do udziału w konkursie wokalnym pt. 'Nie dajmy się – śpiewajmy’. – Potrzebna jest nam wszystkim pozytywna energia. Taki też jest nasz konkurs, dlatego zapraszamy. Forma dowolna, można napisać swoją piosenkę, można swój tekst wykorzystać pod istniejący utwór muzyczny. Mile widziane są także covery. Najważniejsze, by piosenka niosła to pozytywne przesłanie – tłumaczy dyrektor.

Więcej informacji znajdziemy w regulaminach zamieszczonych na stronie internetowej DK Zameczek oraz na facebookowym profilu tej instytucji.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia