Będą nowe miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych

Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Krzemionki’ rozpisała plan remontów, w ramach którego powstanie kilka nowych miejsc postojowych wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych.

– Skupiamy się na oznakowaniu istniejących już miejsc o powierzchni asfaltowej – mówi Jerzy Kuźnia, zastępca prezesa spółdzielni i zapowiada, że jeszcze w tym roku, jako pierwsze zmodernizowane zostanie miejsce postojowe dla niepełnosprawnego pana Tadeusza, mieszkańca osiedla Patronackiego.

Przypomnijmy, że nieco ponad miesiąc temu mieszkańcy spółdzielni 'Krzemionki’ napisali petycję do spółdzielni o przywrócenie miejsca parkingowego przy bloku nr 13 na osiedlu Patronackim dla swojego sąsiada, pana Tadeusza, który porusza się na wózku inwalidzkim. Warto dodać, że nowe miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych pojawią się także w rejonie bloków 21-25 na osiedlu Patronackim, jedno na osiedlu Stawki w okolicach bloku nr 12 oraz 2 kolejne przy Radwana 12-14.

Jak informuje prezes Kuźnia, przetarg na wykonanie tych prac rozstał już rozpisany. – Do 17 kwietnia przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje oferty, w kolejnym tygodniu będziemy chcieli wyłonić wykonawcę – dodaje.

/paw/

Ważne wydarzenia