MOPS ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników społecznych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu ostrzega przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać trwającą epidemię koronawirusa i czekające na pomoc osoby starsze. Do drzwi ich domów pukają osoby podszywające się pod pracowników socjalnych. Oferują swoje usługi, w tym zrobienie zakupów.

– To nie musi być próba oszustwa i do przypadku oszustwa nie doszło, bo nasi podopieczni nie otwierają drzwi – mówi Joanna Basińska, kierownik działu pomocy usługowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu i podkreśla, że pracownicy socjalni odwiedzają podopiecznych, ale wcześniej zawsze dzwonią i umawiają wizytę na konkretną godzinę. Zawsze mają też legitymację służbową oraz imienny identyfikator. – Przed pierwszym kontaktem z taką starszą osobą nasi pracownicy mają obowiązek pokazać taki identyfikator. Apelujemy, żeby byli Państwo szczególnie wrażliwi i nie bali się poprosić o tę legitymację – dodaje. Podkreśla też, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej są w stałym kontakcie telefonicznym z podopiecznymi. Starszym podopiecznym, którzy są bardziej zagrożeni ostrym przebiegiem choroby Covid 19 – gdyby doszło do zakażenia – robią zakupy, wykupują leki, a tym, którym należy się wsparcie w postaci bezpłatnej żywności – dowożą paczki. – Mamy też dużo próśb od osób zamieszkujących na terenie całego kraju o zaopiekowanie się ich starszymi rodzicami. Zakres takiego wsparcia ustalamy z seniorami także podczas rozmowy telefonicznej. Umawiamy dokładną godzinę każdej wizyty – informuje kierownik Kasińska.

O pomoc lub po informację, czy rzeczywiście osoby podające się za pracowników socjalnych są nimi, można dzwonić do MOPS na numery:

(41) 276 76 57
276 76 28
276 76 50

Podziel się

Ważne wydarzenia