Od poniedziałku szkoły zamknięte. Co z dziećmi przez najbliższe dwa dni?

żródło: pixabay.com

Od poniedziałku wszystkie szkoły publiczne i prywatne, a także przedszkola i żłobki oraz uczelnie będą na dwa tygodnie zamknięte. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek i piątek w szkołach nie będzie zajęć lekcyjnych, ale dyrektorzy szkół są zobowiązani do zapewnienia opieki dzieciom, których rodzice poślą do szkoły.
W gminie Waśniów – jak mówi wójt Krzysztof Gajewski – już kilka dni temu nauczyciele informowali rodziców, by nie posyłali do szkół dzieci, które są przeziębione. – I rzeczywiście od kilku dni zdecydowanie mniej uczniów było w szkołach – podkreśla. – Dzisiaj w rozmowie telefonicznej ze wszystkimi dyrektorami szkół powiadamiamy młodzież i rodziców. W czwartek i piątek zapewnimy we wszystkich placówkach na terenie gminy. Nie chcemy kumulować w jednej szkole wszystkich uczniów ze względu na duże odległości pomiędzy placówkami. Samorząd zalecił także zakaz odwiedzin w schronisku św. Brata Alberta.
W innych samorządach decyzje są podobne. W Ostrowcu odbyło się spotkanie prezydenta z dyrektorami szkół, na których ustalone zostaną formy opieki nad uczniami w ciągu najbliższych dwóch dni
– Mamy dwa dni na przygotowanie się, tak aby od poniedziałku nasze placówki oświatowe były zamknięte. Problem dotyka nie tylko oświaty, ale także dużych obszarów – instytucji kultury, sportu, rekreacji czy bibliotek. Chciałabym zaapelować o rozsądek i spokój, bo te dwa tygodnie szybko miną a niebawem święta wielkanocne. Zaczną się przyloty naszych rodaków, naszych mieszkańców do kraju.
– zwraca uwagę prezydent Jarosław Górczyński.Jerzy Murzyn, wójt Bodzechowa informuje, że już od kilkunastu dni w szkołach częściej sprzątane są pomieszczenia. W czwartek i piątek dzieci w każdej szkole będą miały zapewnioną opiekę.
– Jeżeli chodzi o kluby seniora i biblioteki to sytuację obserwujemy i będziemy decydować, czy wymagają zamknięcia – podkreśla wójt Murzyn. Podobna sytuacja jest jeśli chodzi o świetlice wiejskie. Do końca tygodnia obserwujemy jeszcze, zobaczymy jak się będzie rozwijać sytuacja. Ewentualna decyzja co dalej, zapadnie w poniedziałek.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia