Blokowiska na zielono – czyli o konkursie ” Zielona Ławeczka”

źródłó: https://zielonalaweczka.pl

Startuje kolejna edycja konkursu 'Zielona Ławeczka’. To ogólnopolska akcja, która ma zachęcać mieszkańców do tego, by zadbali o zieleń na swoich osiedlach, a także ich zintegrować.
– Pozwoli to ożywić przestrzeń wokół bloków, stworzyć miejsca do odpoczynku i spotkań wspólnoty sąsiedzkiej. Dzięki zaangażowaniu wcześniej wymienionej wspólnoty pozwoli to też na zacieśnienie więzi wśród sąsiadów- mówi Sergiusz Olejniczak z referatu zieleni ostrowieckiego urzędu miasta.
Do konkursu mogą zgłaszać się grupy sąsiadów. Zespół, który składa pomysł na zagospodarowanie konkretnego zakątka powinien liczyć minimum 5 osób, ale organizatorzy zachęcają, by akcji wzięło udział jak najwięcej ludzi.
Każdy pomysł może liczyć na wsparcie finansowe na realizację swojego projektu.
– Zwycięskie projekty otrzymują granty w wysokości do 1650 zł, który przeznaczony zostanie na zakup materiału roślinnego, podłoża oraz elementów ozdobnych. Każdy zaakceptowany projekt otrzymuje też tytułową „zieloną ławeczkę”, która stanie się nieodzownym elementem miniogródów- tłumaczy Sergiusz Olejniczak.
Na stronie internetowej zielonalaweczka.pl znajduje się wiele wskazówek i inspiracji oraz przydatnych podpowiedzi, które ułatwią stworzyć projekt zagospodarowania zielonego zakątka. Gotów do pomocy jest także ostrowiecki referat zieleni miejskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 maja. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku czerwca. A konkurs organizowany jest przez Bank Ochrony Środowiska.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia