Uczeń z „Bronka” w kolejnym etapie olimpiady PCK

żródło: pixabay.com

Dominik Płaza, uczeń klasy biologiczno – chemicznej z III LO im. Władysława Broniewskiego będzie reprezentował ostrowiecki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża na szczeblu okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Na każdym z 4rech etapów olimpiady – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący, m.in. prawidłowego odżywiania, ekologii czy promocji zdrowego stylu życia. Mówiąc krótko – trzeba wykazać się wiedzą, bo pytania były trudne. – Obejmujące całą historię PCK, jak i zasady zdrowego żywienia, zdrowia psychicznego. Były też pytania o witaminy, czyli z zakresu biologi – mówi Dominik Płaza.

Teraz przed Dominikiem wyzwanie, bowiem wszyscy uczestnicy etapu okręgowego, muszą przeprowadzić akcje prozdrowotne w swoich środowiskach. I w związku z tym w najbliższą środę o godzinie 11 w 'Broniewskim’ odbędzie się Dzień Zdrowia Psychicznego.

– Dostrzegam coraz większe problemy wśród moich rówieśników związane z zaburzeniami lękowymi, poczuciem własnej wartości więc myślę, że taki dzień jest bardzo przydatny. Chcę również „odczarować” zawód psychiatry i psychologa. Kiedyś mówiło się, że do psychiatry chodzą osoby nienormalne. to nie jest prawda, do psychiatry chodzi każdy, kto jest odpowiedzialny i chce poradzić sobie z trudnościami – dodaje. Podczas spotkania w szkole prelekcję wygłosi doktor nauk medycznych Nikodem Skoczeń, który będzie także odpowiadał na pytania uczniów.

Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Warto wspomnieć, że laureat olimpiady w kategorii szkół średnich otrzyma indeks na wybrany kierunek studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia