Krzysztof Bosak w Ostrowcu spotkał się z sympatykami

– Jestem jedynym kandydatem prawicowym, kandydatem ideowej prawicy w tych wyborach – mówił wczoraj do swoich sympatyków na spotkaniu zorganizowanym w Restauracji Venus kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. – Swoją ofertę adresujemy do tych wyborców, którzy cenią idee konserwatywne, wolnorynkowe i narodowe – podkreślał.
Podczas konferencji prasowej, poprzedzającej spotkanie z wyborcami Krzysztof Bosak zapowiedział konwencję wyborczą, która odbędzie się 14 marca, na środę prezentację swojego hasła. Sam program wyborczy zamierza sukcesywnie prezentować, a w rozpoczętej się kampanii wyraźnie odcina się od PiSu, który nazywa lewicą. Prezydenturę Andrzeja Dudy uważa za rozczarowującą, przyznając, że sam 5 lat temu, w drugiej turze wyborów zagłosował właśnie na Dudę. – Odbieram ją jako posłuszeństwo rządowi i partii rządzącej – mówi i zapewnia, że sam, gdyby wygrał wybory, będzie korzystał z prawa weta, gdy procedowane będą szkodliwe jego zdaniem ustawy lub gdy praca nad nimi będzie prowadzona na kolanie i po nocach. – Rozczarowuje lewicowa linia gospodarcza pana prezydenta, który całą tę socjaldemokratyczną politykę PiSu chwali, afirmuje i uważa za coś w rodzaju dobra narodowego. Tutaj się fundamentalnie różnimy. My w Konfederacji uważamy, że zamiast podpisywać sumie 32 zmiany ustaw i przepisów w zakresie podnoszenia podatków i opłat pan prezydent powinien spełnić swoje obietnice z kampanii wyborczej o wysokiej kwocie wolnej od podatku, żeby ulżyć polskim przedsiębiorcom – wyjaśnia.
Wsparcia Bosakowi w Ostrowcu udzieliło Stowarzyszenie 'Ostrowieccy Patrioci’. Na scenie na tle jego baneru wyborczego pojawili się członkowie zarządu tej organizacji.
Krzysztof Bosak w niedzielę wziął też udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych 'Tropem Wilczym’ na Gutwinie, popołudniu, przed spotkaniem wyborczym złożył wiązanki pod pomnikiem żołnierzy AK przy Kolegiacie św. Michała Archanioła.
Sztab Krzysztofa Bosaka jest na półmetku zbierania podpisów pod jego kandydaturą. Te podpisy były zbierane także w Ostrowcu. Krzysztof Bosak mandat poselski w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał w Świętokrzyskiem przy poparciu ponad 22. tysięcy wyborców, a kandydaci Konfederacji największym poparciem cieszyli się właśnie w powiecie ostrowieckim.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia